Irkçılığa Gericiliğe Bölücülüğe Karşı
Eğitim-İş Çanakkale Şubesi
Anasayfa
ZORUNLU AÇIKLAMA
Çanakkale Belediyesi Meclisi Eylül ayı oturumunda CHP Grup Başkanvekili Sn. Erdal GEZEN konfederasyonumuza bağlı Eğitim-İş sendikamızı referans göstererek yeni eğitim öğretim yılında kentimizi bekleyen bir dizi sorunu dile getirmiştir. Sendikamızın sözünü meclis gündemine taşıyan Sn. Erdal GEZEN'e teşekkür ederiz.
Söz konusu konuşma sonrasında Gazete Değişim'den Kerem İRİÇ köşe yazısının bir bölümünde "Verilere referans gösterdiğiniz sendikanın yalan/yanlış muhalefetinin malzemesi… Yapmayın bu yalan/yanlış muhalefetin malzemesi olmayın…" ifadelerini kullanarak bağlı sendikamız Eğitim-İş i hedef alan açıklamalarda bulunmuştur.
Öncelikle söz konusu şahıs tarafından bu şekilde itham edilmek Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalarının gericiliğe karşı aydınlanmacı tavrının sonucudur. Kendisi tarafından teveccüh görmemekten duyduğumuz mutluluğu kent kamuoyuyla paylaşmak isteriz.
Biz bağlı sendikamızın referans verildiği konuşmada ki tüm argümanlarında ,bugüne kadar söylediğimiz tüm sözlerin de arkasındayız. Yani dünde,bugünde aldatılmadık. Fakat sözümüzü yalan/yanlış muhalefet diyerek itibarsızlaştırmaya çalışan şahsın yalan yanlış ithamlar konusundaki sicili ortadadır . Bizi buradan vurmaya çalışması ise patolojik bir durumdur.
Herkesin her konuda ahkam kestiği,cehaletin kutsandığı bu dönemde eğitim camiası ile -bir dönem üniversite ile kurduğu yakın ilişkileri saymazsak- herhangi bir bağı olmayan bir şahsın bu kadar net ifadelerle bizi itibarsızlaştırmaya çalışması olağandır fakat altı boştur. Zaten bu saldırgan tavrın esas motivasyonu eğitim konusu değil Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu ve bağlı sendikalarının temsil ettiği değerlere karşı olan kronikleşmiş düşmanlığıdır.
Kendisine misyon olarak kentin ilerici kişilerini ve kurumlarını itibarsızlaştırmayı seçenlere sözümüzdür; Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu ve bağlı sendikalarının durduğu yer ortadadır. Dürüstlük konusunda da sicilimiz temizdir. Sözün özü bu kent sizi de bizi de çok iyi tanır.