Irkçılığa Gericiliğe Bölücülüğe Karşı
Eğitim-İş Çanakkale Şubesi
Anasayfa
DEKANIN SAPIKLIĞINI İSTİFA TEMİZLEMEZ!

DEKANIN SAPIKLIĞINI İSTİFA TEMİZLEMEZ!

Gün geçmiyor ki AKP'nin eğitime tepeden inme şekilde seçtiği yöneticiler, toplumun ağzını açık bırakacak bir skandala imza atmasın. Bunun son ve en rezil örneklerinden biri de Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar olmuştur.

Basın ve sosyal medyada yayılan bir video, Acar ve onun gibilerin zihniyetini ifşa etmiştir.

Bilindiği üzere Dekan Acar, video konferansta olduğunu hesap etmeyerek öğrencilerin isimlerini okuduğu sırada yanındaki kişiye "Kızların resimlerini de görüyoruz böylece çaktırma" demiş, yanındaki kişi tarafından "Öğrenciler bu dediklerini duyarlar" diye uyarılınca kameraya bakarak pişkin pişkin gülmüştür.

Bu skandal video sansasyon yaratmış, Dekan aleyhine sosyal medyada  #GaziFenDekanıİstifaEt başlığı altında kampanya başlatılmıştır.

Tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine Gazi Üniversitesi'nden yapılan açıklamada dekanlık görevini vekaleten yürüten Prof.Dr.Orhan Acar'ın görevinden istifa ettiğini ve konuyla ilgili yasal sürecin başlatıldığı ifade edilmiştir.

Ancak Eğitim-İş olarak altını çiziyoruz, bu yetmez!

Eğitim-İş olarak konunun, yasal sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızı, göstermelik cezalarla geçiştirilmesine izin vermeyeceğimizi ilan ediyoruz. Yandaş yöneticilerle parti şubelerine dönüştürülen üniversiteleri bilimin, aklın, laikliğin, eşitliğin kalesi haline getirme mücadelemiz asla hız kesmeyecektir.

 

EĞİTİM İŞ ÇANAKKALE ŞUBE YÖNETİM KURULU