Irkçılığa Gericiliğe Bölücülüğe Karşı
Eğitim-İş Çanakkale Şubesi
Anasayfa
EĞİTİM-İŞ SÖZCÜ GAZETESİNİN YANINDADIR!

EĞİTİM-İŞ SÖZCÜ GAZETESİNİN YANINDADIR!

Kurulduğu günden bu yana laik, demokratik, sosyal hukuk düzenini, Atatürk ilke ve devrimlerini savunan Sözcü Gazetesi ve yazarlarının FETÖ ile ilişkilendirilmesi kabul edilemez.

İktidara muhalif tüm kesimlere yönelen operasyonlar ibretle takip edilmektedir.  Hele ki yıllarca FETÖ ile mücadelesi herkesçe bilinen Sözcü Gazetesi ve yazarlarının FETÖ ile irtibatı olduğu iddiası zerre inandırıcı bulunmamaktadır.

Ergenekon kumpasının resmen ortaya çıktığı bugünlerde o gün tüm baskılara ve FETÖ’nün hedefi olma pahasına EĞİTİM-İŞ’ in durduğu sarsılmaz, tavizsiz ve hukuktan yana tavır bugün nasıl ki bizi haklı çıkarıp, itibar cellatlarını tarihin çöplüğüne gönderdiyse bugün de gün haklının ve hukukun yanında durma günüdür.

Sözcü Gazetesi; Türkiye’nin aydınlanma mücadelesinin öncü kalelerinden biri olmakla beraber, basın özgürlüğünden, laiklikten, bağımsızlıktan ve aydınlanmadan yana ödünsüz yayın çizgisine şahit olduğumuz bir basın kuruluşudur. Basın özgürlüğü, hukuk devleti ilkeleri ve temel insan hak ve özgürlükleri ne pahasına olursa olsun korunmalı ve Sözcü Gazetesi’ne mutlaka sahip çıkılmalıdır.

Eğitim-İş olarak Sözcü Gazetesinin yanında olduğumuzu bildiriyor, yargının ve basının bağımsızlığı sağlanıncaya, temel insan hak ve özgürlükleri güvence altına alınıncaya, evrensel ideal hukuk işleyinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğimizi, faşizme boyun eğmeyeceğimizi ve bu mücadeleyi sürdürenlerle omuz omuz olma kararlığımızdan vazgeçmeyeceğimizin de bilinmesini istiyoruz.

                                                           EĞİTİM İŞ ŞUBE ÇANAKKALE  YÖNETİM KURULU