Irkçılığa Gericiliğe Bölücülüğe Karşı
Eğitim-İş Çanakkale Şubesi
Anasayfa
YANDAŞLAR İZMİR’DE YİNE MAĞDURU OYNUYOR

YANDAŞLAR İZMİR’DE YİNE MAĞDURU OYNUYOR

Öğrencilerin de katılımının sağlandığı, Güzelbahçe Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri adı altında 22 Kasım Perşembe günü Güzelbahçe Atatürk Kültür Merkezi’nde ‘Peygamberimiz ve gençlik’ adlı konferansı düzenlenmiş, konferansta konuşan İbrahim Emiroğlu isimli şahsın konuşmaları kamuoyuna yansımış ve infiale neden olmuştu. Bu kapsamda şahıs hakkında sendikamızca da suç duyurusunda bulunulmuştu.

Sonrasında ilgili şahsın üniversitedeki ders anlatımlarının da şikayetlere konu olduğu da dikkate alınarak son olayın üzerine idari görevden alındığı üniversite rektörlüğü tarafından duyurulmuştur.

Gelinen aşamada iktidara yandaşlığıyla övünen “bir sendikanın”, üyesi olduğu anlaşılan bu şahsa sahip çıkmaya çalışması da ibretle izlenmektedir.

Bu sendikanın aymaz başkanının sendikamız yöneticilerini kastettiği anlaşılan açıklamasında, sendikamız yöneticilerini iftira atmakla suçlaması ve kamuoyunda infiale neden olan şahsın savunması alınmaksızın jet hızıyla görevden alındığını belirterek Dünya İnsan Hakları Gününe de işaret ederek görevine iadesini istemesi ise ironiktir.

Binlerce kamu görevlisi, sorgusuz sualsiz OHAL KHK’ları ile ihraç edilirken “hukuk” akıllarının kenarından geçmeyenlerin şimdiki mağdur halleri de herhalde yandaşlığın genel ruh halinin tezahürü olsa gerek.

Öğrencilerin ve ailelerinin beyanlarını ve şikayetlerini ciddiye almayan, çocuğun beyanının esas olduğu ve üstün yararından habersiz olan bu genel zihniyete şu sorunun sorulması gerekir;

Öğrencilerin toplanarak bu açıklamalara maruz bırakıldığına yönelik toplumda oluşan infial ve kaygının şikayet konusu olmasından daha doğal ne olabilir?

Soruşturmalar, görevden almalar sadece iktidara yandaş olmayanlar için işleyen bir yol mudur?

Bu yandaş sendikacılara söyleyecek tek söz ise;

EĞİTİM-İŞ TÜM GÜCÜ VE VARLIĞI İLE KONUNUN MUHATABI ÖĞRENCİ VE VELİLER İLE İZMİR ŞUBELERİMİZİN YANINDADIR.

Açıklamalarıyla infiale neden olan şahıs hakkındaki hukuki süreç de sendikamızca sonuna kadar takip edilecektir. Eğitim İş olarak; Hukuku kendilerine dokununca hatırlayanlara ders vermeye devam edeceğiz. Tüm öğretmen, veli, öğrenci ve yöneticilerimizin her daim yanlarında olacağız.

                                                EĞİTİM İŞ ŞUBE ÇANAKKALE  YÖNETİM KURULU