Irkçılığa Gericiliğe Bölücülüğe Karşı
Eğitim-İş Çanakkale Şubesi
Anasayfa
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NDA ANITKABİR’E YÜRÜDÜK

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NDA ANITKABİR’E YÜRÜDÜK

Eğitim-İş, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve demokratik kitle örgütleri, “Cumhuriyet İçin Birlikteyiz” sloganıyla Cumhuriyetin kuruluşunun 95. yılında Birinci Meclis’in önünden binlerce kişi ile Anıtkabir’e “Yaşasın Cumhuriyet” pankartı açarak yürüdü.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Ankara Garı ve Tandoğan güzergâhından Anıtkabir’e akın eden Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikaları, Atatürkçü Düşünce Derneği,  Ankara Barosu, Cumhuriyet Kadınlar Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği,  Dil Derneği, Engelliler Konfederasyonu, İSTİVAK,  Türkiye Emekli Subaylar Derneği, Tüketici Hakları Derneği, Türk Hukuk Kurumu, Türk-İş, Ulusal Eğitim Derneği üyeleri “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Yaşasın Cumhuriyet” sloganları atarak ve Türk bayrakları ile Atatürk posterleriyle yürüdü.

Genel Başkanımız Orhan Yıldırım, Genel Mali Sekreterimiz Hüseyin Kara, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Bilal Şener, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreterimiz Maksut Balmuk, Genel Eğitim Sekreterimiz Suat Özkolay, Genel Basın Yayın ve Uluslararası İlişkiler Sekreterimiz Yakup Tekin Efe, Konfederasyonumuz Genel Başkanı Mehmet Balık ve Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ile bağlı sendikaların Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri “Cumhuriyet İçin Birlikteyiz” kortejindeki yer aldılar.

Ulus’taki Birinci Meclis’ten başlayan yürüyüş Anıtkabir’e varılmasının ardından son buldu.

Cumhuriyetin 95. Yılında Cumhuriyetin kurucu değerlerini savunmak ve cumhuriyet ilkelerine sahip çıkmak için 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, üyelerimizin ve yurttaşların katılımıyla coşkulu bir şekilde kutlandı.

                                                                                              EĞİTİM İŞ ŞUBE ÇANAKKALE YÖNETİM KURULU